مواد مفید واسه کبد؛ ۱۱ خوراکی که به سلامت کبد کمک می کنه 

 

کبد مثل نیروگاه بدنه و کارای اساسی زیادی رو برعهده داره. این کارا شامل تولید پروتئین، کلسترول و صفراست که درنهایت به ذخیره شکلای مختلف ویتامینا و مواد معدنی و کربوهیدرات منجر می شه. کبد مواد سمی مثل الکل، داروها و موادی رو که درزمان سوخت و ساز تولید شدن، جدا سازی می کنه. واسه همین سلامتی بدن به سالم نگه داشتن کبد بستگی داره. این مقاله مواد مفید واسه کبد رو به شما معرفی می کنه.

 

۱. قهوه

قهوه یکی از بهترین نوشیدنیا و مواد مفید واسه کبده. تحقیقات نشون دادن که نوشیدن قهوه در مقابل مریضیا از کبد محافظت می کنه. این موارد شامل کسائی که به مشکلات کبدی دچار هستن هم می شه. مثلا تحقیقات زیادی نشون دادن که نوشیدن قهوه احتمال دچار شدن به سیروز کبدی (نا آرومی شدید کبد) رو کم می کنه.

نوشیدن قهوه احتمال دچار شدن به یه جور از سرطان کبد رو کم می کنه. این نوشیدنی اثرات مثبتی هم روی مریضیای کبد و نا آرومی اون داره. قهوه احتمال مرگ رو در کسائی که به مریضیای طولانی کبدی دچار هستن، کم می کنه. محققان این اثر رو در کسائی دیده ان که کمه کم روزی سه فنجون قهوه می خورن. این فواید شاید به این خاطر هستن که قهوه از تجمع چربی و کلاژن جلوگیری می کنه. تجمع چربی و کلاژن دو نشونه اصلی مریضی کبد هستن.

قهوه موجب کاهش نا آرومی می شه و سطح آنتی اکسیدان گلوتاتیون رو بالا می بره. آنتی اکسیدانا رادیکالای آزاد رو که به شکل طبیعی در بدن وجود دارن و می تونن به سلولا آسیب برسانند، خنثی می کنن. قهوه فواید زیادی واسه سلامتی کبد داره. کبد شما واسه یک لیوان قهوه آرامش بخش واسه صبحانه، سپاسگزارتان هستش.

خلاصه: خواص قهوه واسه سلامتی زیادن. قهوه آنتی اکسیدانای کبد رو افزایش می ده. این آنتی اکسیدانا نا آرومی کبد رو کمتر می کنن و خطر دچار شدن به مریضی کبد، سرطان و کبد چرب رو کاهش میدن.

۲. چای

الان خیلی از مردم با فواید چای واسه سلامتی آشنا هستن، دلایل هم نشون دهنده این هستن که چای ممکنه واسه کبد بسیار مفید باشه. تحقیق زیادی در ژاپن نشون داده که نوشیدن ۵ تا ۱۰ فنجون چای سبز در روز می تونه نشونه های کبد سالم رو افزایش بده.

تحقیق کوچیک تری روی بیماران گرفتار به مریضی کبد چرب غیرالکلی انجام شده. در این تحقیق مشخص شد که ۱۲ هفته نوشیدن چای سبزِ شامل آنتی اکسیدانای بالا، سطح آنزیمای کبد رو بهتر کنه. چای سبز در کاهش استرس اکسیداتیو (غلبه ی رادیکالای آزاد بر دفاع آنتی اکسیدانی بدن) و کاهش تجمع چربی در کبد مؤثره.

ضمنا در تحقیق دیگری مشخص شد افرادی که چای سبز می خورن، کمتر به سرطان کبد گرفتار می شن. کمترین خطر دچار شدن به این سرطان، متوجه کسانیه که روزانه چار فنجون یا بیشتر چای سبز می خورن.

تعدادی تحقیق روی موشا و موشای صحرایی اثرات مفید عصاره چای سیاه و سبز رو اثبات کردن. مثلا در یکی از این تحقیقات مشخص شد عصاره چای سیاه خیلی از اثرات منفی غذاهای چرب روی کبد رو از بین می بره. چای سیاه نشونه های کبد سالم رو افزایش می ده.

اما بعضی افراد، به ویژه اونایی که مشکل کبدی دارن باید مکملای غذایی شامل چای سبز رو با احتیاط مصرف کنن، چون چندین تحقیق نشون دادن که مکملای غذایی شامل عصاره چای سبز، به کبد آسیب رسانده ان.

خلاصه: چای سیاه و سبز ممکنه سطح آنزیما و چربی کبد رو بهتر کنن، اما اگه از عصاره چای سبز استفاده می کنین بهتره مراقب باشین. عصاره چای سبز ممکنه باعث ایجاد آسیب بیشتر شه.

۳. گریپ فروت

گریپ فروت شامل آنتی اکسیدان هاییه که به شکل طبیعی از کبد محافظت می کنن. دو آنتی اکسیدان اصلی گریپ فروت نارینجنین (یا نارنژنین) و نارینجین (یا نارینژین) هستن. چندین تحقیق روی حیوانات نشون دادن هردوی این آنتی اکسیدانا از آسیب به کبد جلوگیری می کنن.

گریپ فروت به دو روش از کبد حفاظت می کنه:

  1. کم کردن نا آرومی؛
  2. محافظت از سلولا.

تحقیقات نشون دادن این آنتی اکسیدانا می تونن فیبروز کبدی رو کاهش بدن. فیبروز کبدی مریضی ایه که در اون بافتای وصل اضافی در کبد رشد می کنن. این مشکل معمولا به خاطر نا آرومی طولانی به وجود میاد.

ضمنا آزمایش روی موشایی که تغذیه ی پُرچربی داشتن نشون داده نارینجنین میزان چربی درون کبد رو کم می کنه. نارینجنین آنزیمای لازم واسه چربی سوزی رو افزایش می ده. این می تونه از جمع شدن چربی اضافی در کبد جلوگیری کنه.

آخرش آزمایشا ثابت کردن در موشای صحرایی نارینجین توانایی سوخت وساز الکل رو بیشتر می کنه و بعضی از اثرات منفی اونو هم از بین می بره.

تابه حال تحقیقی درمورد خود گریپ فروت یا آب گریپ فروت انجام نشده. تموم تحقیقات درمورد مواد مغذی موجود در گریپ فروت بودن. ضمنا تقریبا تموم تحقیقات انجام شده درمورد آنتی اکسیدانای گریپ فروت روی حیوانات بودن. ولی دلایل موجود نشون میدن گریپ فروت می تونه از بروز آسیب و نا آرومی جلوگیری کنه و کبد رو سالم نگه داره.

خلاصه: آنتی اکسیدانای موجود در گریپ فروت با کم شدن نا آرومی و افزایش عملکردای دفاعی از کبد محافظت می کنن. اما درباره خود گریپ فروت یا آب گریپ فروت تحقیقات زیادی روی آدما انجام نشده.

۴. تمشک آبی و زغال اخته

تمشک آبی و زغال اخته هر دو شامل آنتوسیانین هستن. آنتی اکسیدانایی که به این میوه ها رنگ خاص خود رو میدن. ضمنا این آنتی اکسیدانا فواید زیادی هم واسه سلامتی دارن.

READ  موفقیت در بازاریابی اینترنتی بیمه با ۷ راه حل موثر 

چندین تحقیق روی حیوانات نشون دادن تمشک آبی و زغال اخته، یا آب یا عصاره اون می تونه به سلامت کبد کمک کنه.

خوردن این میوه ها واسه ۳ تا ۴ هفته از کبد در برابر آسیب محافظت می کنه. ضمنا تمشک آبی واکنش سیستم ایمنی و آنزیمای آنتی اکسیدان رو افزایش می ده.

یک آزمایش دیگر به این نتیجه رسیده که آنتی اکسیدانایی که در تمشکا دیده می شن ایجاد زخمای فیبروز کبد رو یواش تر می کنن. این مواد ایجاد بافت التیامی در کبد موشا رو کنه می کنه.

ضمنا آزمایشا نشون میدن عصاره تمشک آبی از رشد سلولای سرطان کبد انسانی در لوله آزمایش جلو گیری می کنه. ولی واسه تأیید این نتایج باید همین آزمایش رو درمورد کبد آدم هم انجام داد.

استفاده منظم از این تمشکا باعث می شه کبد آنتی اکسیدانای لازم واسه سلامتی رو دریافت کنه.

خلاصه: تمشکا آنتی اکسیدانای زیادی دارن. این مواد کمک می کنن کبد آسیب کمتری ببینه. تمشکا حتی ممکنه واکنش دفاعی و آنتی اکسیدانا رو هم بهتر کنن. ولی واسه تأیید نتایج باید تحقیقات بیشتری رو روی آدما انجام داد.

۵. انگور

شکلای مختلف انگور به ویژه انگور قرمز و بنفش، مواد مغذی مفید زیادی دارن. یکی از شناخته شده ترین این مواد رستراتروله. این ماده فواید زیادی واسه سلامتی داره.

تحقیقات زیادی روی حیوانات انجام شدن که نشون میدن انگور و آب انگور می تونه واسه کبد مفید باشه.

تحقیقات نشون میدن انگور فواید زیادی داره. این فواید شامل کم شدن نا آرومی، جلوگیری از آسیب و افزایش آنتی اکسیدانا می شن.

تحقیق کوچیکی روی آدمای گرفتار به کبد چرب غیرالکلی انجام شد. این تحقیق نشون داد استفاده از عصاره دانه انگور واسه سه ماه کارکرد کبد رو بهتر کنه.

اما از آنجایی که عصاره دانه انگور خیلی فشردهه، ممکنه با خوردن خود انگور این نتایج رو نبینید. باید تحقیقات بیشتری بکنیم تا اثر عصاره دانه انگور روی کبد آدم تایید شه.

دلایل خیلی از تحقیقات حیوانی و انسانی به دست اومدند. این دلایل نشون میدن انگور واسه سلامت کبد خیلی خوبه.

خلاصه: تحقیقاتی که روی آدما و حیوانات انجام شدن، نشونمی دن عصاره دانه انگور می تونه از آسیب به کبد جلوگیری کنه. این ماده آنتی اکسیدانا رو افزایش می ده و تورم رو کم می کنه.

۶. انجیر خاردار هندی

انجیر خاردار هندی با نام عملی اپونیتا فیکوس ایندیکا نوع معروفی از کاکتوس خوراکیه. میوه و آب اون معمولا بیشترین استفاده رو دارن.

این گیاه در طول تاریخ به عنوان داروی گیاهی واسه درمان زخما، خستگی و مریضیای کبدی مورد استفاده بوده.

تحقیقی در این مورد در سال ۲۰۰۴ روی ۵۵ نفر انجام شد. نتیجه این بود که عصاره این گیاه مشکلات خماری رو کمتر می کنه.

شرکت کنندگان در این آزمایش حالت تهوع، خشکی دهن و بی اشتهایی کمتری داشتن. در این آزمایش افراد دقیقا به یک اندازه الکل مصرف کردن. نصف شرکت کنندگان قبل از نوشیدن الکل از این عصاره استفاده کرده بودن. این افراد نصف بقیه مشکلات خماری رو تجربه کردن. الکل معمولا در کبد جدا سازی می شه.

نتیجه این شد که این اثرات به خاطر کاهش تورم کبد بودن. کبد معمولا بعد از نوشیدن الکل تورم پیدا می کنه.

تحقیق دیگری روی موشا انجام شد. محققان اول به موشا حشره کشی دادن که به کبد آسیب می زنه. بعد به اونا عصاره انجیر خاردار هندی دادن. اونا مشاهده کردن که آنزیما و کلسترول خون اونا به حالت عادی رسیده بود. تحقیقات بعدی هم به همین نتیجه رسیدن.

جدیدا تحقیقی روی موشای صحرایی انجام شده. این تحقیق آب انجیر خاردار هندی رو به جای عصاره اون واسه از بین بردن اثرات الکل مورد استفاده قرار داد.

نتیجه این شد که آب انجیر خاردار هندی اثر بدِاکسیدکننده به دلیل مصرف الکل رو کم می کنه. کبد آسیب دیده رو درمون می بخشه. آب انجیر خاردار هندی سطح آنتی اکسیدانا و تورم کبد رو ثابت نگه می داره.

تحقیقات بیشتری رو باید روی آدما انجام داد. به ویژه با استفاده از آب و میوه انجیر خاردار هندی، نه عصاره اون. اما تحقیقاتی که تا به حال انجام شدن نشون میدن که انجیر خاردار هندی اثرات مثبتی روی کبد داره.

خلاصه: انجیر خاردار هندی و آب اون می تونه با کم شدن تورم اثرات خماری الکل رو کم کنه. این ماده می تونه از کبد در برابر آسیبای به دلیل مصرف الکل محافظت کنه.

۷. آب لبو

آب لبو پر از نیتراتا و آنتی اکسیدانایی به نام بتالینه. این مواد می تونن به سلامتی قلب کمک کنن و آسیبای اکسایشی و تورم رو کاهش بدن.

منطقیه که فکر کنیم خوردن خود لبو هم می تونه همین اثر رو روی سلامتی داشته باشه. اما بیشتر آزمایشا از آب لبو استفاده کردن. می تونه خودتون آب لبو رو بگیرین. یا اونو آماده از بازار تهیه کنین.

چندین آزمایش درمورد آب لبو روی موشای صحرایی انجام شدن. این تحقیقات نشون میدن آب لبو اکسایش و تورم کبد رو کم می کنه. آنزیمای سم زدای طبیعی در کبد رو افزایش می ده.

تحقیقات روی حیوانات نتایج مثبتی داشتن. ولی تحقیق مشابهی تابه حال روی آدما انجام نشده.

تحقیقات روی حیوانات نشون میدن آب لبو فواید دیگری هم واسه سلامتی داره. این تحقیقات روی آدما هم نتایج مشابهی داشتن. اما باید تحقیقات بیشتری لازم ان تا اثرات آب لبو روی سلامتی آدما تأیید شن.

خلاصه: آب لبو از کبد در برابر آسیب اکسایش و تورم محافظت می کنه. این ماده آنزیمای سم زدای طبیعی رو هم افزایش می ده. اما آزمایشا بیشتری باید روی آدما انجام شن.

READ  موفقیت در محیط کار چیجوری بدست میاد؟ 

۸. سبزیجات صلیبی

سبزیجات صلیبی مثل کلم بروکسل، کلم بروکلی و خردل چینی رو به خاطر فیبر بالا و مزه ی خاص اونا می شناسیم. اونا مواد مغذی گیاهی زیادی هم دارن.

تحقیقات روی حیوانات نشون داده عصاره کلم بروکسل قهوه ای و جوونه ی بروکلی می تونه سطح آنزیمای سم زدا رو افزایش بده. این عصارها می تونن از کبد در برابر آسیب جلوگیری کنن.

تحقیقی روی سلولای کبد در آدم نشون داده که حتی وقتی کلم بروکسلا پخته شدن هم همین خواص رو دارن.

اخیرا تحقیقی روی مردانی انجام شده که کبد چرب دارن. در این تحقیق از عصاره جوونه ی بروکلی استفاده شد که مواد مغذی گیاهی زیادی داره. نتیجه این بود که آنزیمای کبد بهبود پیدا کردن و نا آرومی اکسایشی کمتر شد.

تحقیقی مثل به این نتیجه رسید که عصاره جوونه ی بروکلی از مشکل کبدی در موشای صحرایی جلوگیری می کنه.

تحقیقات کمی روی آدما انجام شدن. ولی تاحالا به نظر می رسه که سبزیجات صلیبی فواید زیادی واسه سلامتی کبد دارن.

کمی اونا رو با سیر و آب لیمو یا سرکه ی بالزامیک کباب کنین. و یک غذای خوشمزه ی سالم دارین.

خلاصه: سبزیجات صلیبی مثل بروکلی و کلم بروکسل می تونن آنزیمای سم زدای طبیعی کبد رو افزایش بدن. این سبزیجات از کبد در برابر آسیب محافظت می کنن و سطح آنزیمای کبد رو در خون بهبود می بخشن.

۹. آجیل

شکلای مختلف آجیل پر از چربی و مواد مغذی هستن. این مواد آنتی اکسیدانا و ویتامین E و بقیه مواد مغزی گیاهی رو شامل می شن.

این ترکیب فواید زیادی واسه سلامتی داره، به ویژه واسه سلامتی قلب. ولی می تونن واسه کبد هم خیلی مفید باشن.

تحقیقی ۶ ماه روی ۱۰۶ فرد گرفتار به کبد چرب نامربوط به الکل انجام شد. این تحقیق به این نتیجه رسید که خوردن آجیل سطح آنزیمای کبد رو بهتر کنه.

ضمنا، تحقیق دیگری روی مردانی انجام شد که از مقدار کمی آجیل و دانه ها استفاده می کردن. این افراد در مقایسه با کسائی که آجیل و دانه های زیادی می خوردند بیشتر در خطر NAFLD بودن.

باید تحقیقات وسیع تری در این مورد انجام داد. ولی داده های ساده نشون میدن آجیل واسه سلامتی کبد بسیار مفیده.

خلاصه: استفاده از آجیل سطح آنزیمای کبد رو در بیماران گرفتار به NAFLD بهتر کنه. و برعکس، مصرف کم آجیل خطر دچار شدن به این مریضی رو افزایش می ده.

۱۰. ماهیای چرب

ماهیای چرب یکی از منابع اسیدای چرب امگا ۳ هستن. این چربیا مفید هستن و می تونن تورم رو کاهش بدن. اونا خطر دچار شدن به مریضیای قلبی رو کاهش میدن.

چربیایی که در ماهیای چرب پیدا می شن واسه کبد هم مفید هستن. ، تحقیقات نشون دادن که این چربیا از جمع شدن چربی جلو گیری می کنن. اونا سطح آنزیما رو طبیعی نگه می دارن، تورم رو کم می کنن و مقاومت نسبت به انسولین رو بهبود می بخشن.

مصرف ماهیای پر از امگا ۳ واسه کبد مفید به نظر می رسه. ولی اضافه کردن امگا ۳ به رژیم غذایی همه داستان نیس.

نسبت چربیای امگا ۳ به چربیای امگا ۶ هم مهمه.

چربیای امگا ۶ رو میشه در روغنای گیاهی پیدا کرد. خیلی از آمریکاییا بیشتر از حد مجاز امگا ۶ مصرف می کنن. اگه نسبت امگا ۶ به امگا ۳ خیلی بالا باشه، احتمال دچار شدن به مریضیای کبدی بالا میره.

پس باید مصرف امگا ۶ خود رو هم کاهش بدین.

خلاصه: خوردن ماهیایی که پر از چربیای امگا ۳ هستن فواید زیادی واسه کبد داره. اما، نکته مهم اینجاست که مراقب نسبت امگا ۶ به امگا ۳ هم باشیم.

۱۱. روغن زیتون

روغن زیتون یکی از روغنای سالمه. این روغن فواید زیادی واسه سلامتی داره، مثلا اثرات مثبت روی قلب و سوخت وساز.

اما روغن زیتون اثرات مثبتی هم روی کبد می ذاره.

تحقیق کوچیکی روی ۱۱ نفر که گرفتار به NAFLD انجام شده. نتیجه این بود که مصرف روزانه یک قاشق چای خوری روغن زیتون سطح چربی و آنزیمای کبد رو بهتر کنه.

این ماده سطح پروتئینایی که سوخت وساز رو بهبود می بخشن رو بالا می بره.

مصرف این ماده باعث شد شرکت کنندگان در آزمایش چربی کمتر و گردش خون بهتری در کبد خود داشته باشن.

چندین تحقیق دیگر هم انجام شدن که به نتایج مثل رسیدن. این که استفاده از روغن زیتون در آدما باعث تجمع کمتر چربی در کبد می شه. این روغن حساسیت به انسولین رو بهتر کنه و سطح آنزیمای کبد رو بهتر می کنه.

تجمع چربی در کبد بخشی از اولین مراحل مریضی کبده. روغن زیتون تاثیرات مثبتی روی چربی کبد و بقیه جنبه های سلامتی داره. پس اگه می خواید رژیم غذایی سالمی داشته باشین، باید اونو بخشی با ارزشی از غذای خود کنین.

خلاصه: تحقیقات نشون دادن که استفاده از روغت زیتون سطح چربی کبد رو کم می کنه. این روغن جریان خون و آنزیمای کبد رو بهتر کنه.

نتیجه گیری

کبد عضو مهمی از بدنه که کارکردای اساسی زیادی داره.

پس باید هرکاری می تونین واسه محافظت از اون بکنین. غذاهایی که در این مقاله خوندین اثرات مفیدی روی کبد داشتن.

این اثرات کاهش خطر دچار شدن به مریضی کبدی و سرطان، افزایش آنتی اکسیدانا و سطح آنزیمای سم زدا و محافظت در برابر سموم مضر رو شامل می شن.

یکی از راه های سالم و طبیعی بهبود کارکرد کبد آوردن این غذاها در رژیم غذایی روزانه شماس.