راهکارهای مهم برای پخت سریع تر گوشت های دیرپز

 

یکی از اصول آشپزی آموختن طبخ غذا با انواع گوشت است. مزه دار کردن یا استفاده از اقسام مختلف ادویه می تواند تا حدود زیادی در پخت سریع تر به ما کمک نماید. اگر به آشپزی علاقه مندید و یا نحوه طبخ گوشت ها را به خوبی بلد نیستید، با ما تا آخر این مقاله همراه باشید، تا بهترین راهکارهای پخت گوشت دیرپز را با هم بیاموزیم.

انواع مختلف گوشت

گوشت قرمز انواع مختلفی از جمله گوشت شتر، گوسفند، گوساله، بوقلمون، بز و شترمرغ دارد و هرکدام از آن ها به بخش های متفاوتی همچون خورشتی، آبگوشتی، مناسب برای چرخکرده، استیک و کبابی تقسیم می شوند. در میان اقسام نام برده گوشت گوساله و شتر کمی به نسبت سایر پروتئین های حیوانی دیرپزتر هستند. شرایط خاصی مانند سن حیوان در زمان ذبح، نوع خوراک مصرفی و اقلیمی که در آن پرورش یافته اند می تواند گوشت را دیرپز یا خوش پز نماید. همچنین ادویه به کار رفته در مزه دار کردنشان نیز برای خود مقوله ای جداگانه خواهد داشت. ضمن اینکه گوشت گونه های ماده چهارپایان نام برده از نوع نر آن ها دیرپز تر می باشند.

نحوه انتخاب گوشت مرغوب و خوب

در یک آشپزی لذت بخش انتخاب مواد اولیه تازه و سالم نقش بسزایی دارد، همچنین چگونگی شناخت گوشت تازه و خوب نیز مهارت خاص خود را می طلبد. یکی از ویژگی های گوشت خوب رنگ آن است، که باید کاملا سرخ روشن و صورتی شفاف بوده و چنانچه گوشت به رنگ قرمز تیره در بیاید نشانه کهنگی آن می باشد. فراموش نکنید که رنگ سرخی در انواع گوشت نیز کمی تفاوت می کند. بوی گوشت نیز باید حتما مورد توجه قرار بگیرد و از رایحه ای بد و متعفن نباید اثری ببینید. بافت گوشت تازه کاملا منسجم است و اگر زمانی که مقداری از آن را در دست بگیرید و با وارفتگی رو به رو شدید، قطعا مانده و نا مرغوب خواهد بود.

نباید های آشپزی در طبخ گوشت

در کنار راهکارهایی که باید برای پخت سریع تر گوشت در نظر گرفت، برخی مسائل را نیز به عنوان نبایدها حتما مورد توجه قرار دهید.

1.گوشتی که یخ زده دیرتر می پزد: به یاد داشته باشید سرما و یخ به مغز بافت گوشت نفوذ می کند، پس برای پخت بهتر باید حتما اجازه بدهید، تا یخ گوشت کاملا باز شده سپس در مواد مخصوص برای مرینیت کردن یا تفت دادن بگذارید.

  1. رب گوجه و نمک را از ابتدا به گوشت اضافه نکنید: نکته دیگر استفاده به موقع از نمک و رب گوجه می باشد، اگر در همان ابتدای کار به گوشت اضافه شوند، بافتی سفت و دیرپز تر به آن خواهند داد. بهترین زمان برای افزودن رب گوجه نیم ساعت قبل از پخت کامل خورشت و نمک ده دقیقه پیش از خاموش کردن شعله است.
  2. لیمو عمانی چاشنی پایان کار است: استفاده از لیمو عمانی در غذا به عنوان چاشنی و طعم دهنده مرحله آخر باید به کار گرفته شود. اگر از آغاز و قبل از پخت کامل گوشت لیموها را به خورشت بیافزایید، پخت آن را به تاخیر خواهد انداخت.

راهکارهای طلایی برای پخت سریع تر گوشت

1.کیوی و خاصیت نرم شدن گوشت

کیوی از جمله میوه هایی است که بسیار طبخ گوشت را تسریع می بخشد. اسیدهای حاصل از ترکیب دانه های داخل کیوی به راحتی قادر است، بافت گوشت را ترد و لذیذتر نماید. هر اندازه کیوی کال تر باشد، تاثیر بیشتری در پخت سریع گوشت خواهد گذاشت.

 

 

 

  1. زودپز ترفندی قدیمی و کارآمد

زودپز یکی از ابزارهایی است که از گذشته تا به حال برای طبخ سریع تر گوشت ها به کار می رود. به طور قطع اگر زمان کافی برای آماده کردن خورشت ندارید می توانید با یک زودپز بدون هیچ زحمتی غذای مناسب خود را سریع و سالم فراهم آورید.  ضمنا اگر علاقمند به رژیم غذایی سالم هستید به لینک